ERICSON LABORATOIRE

b02.jpg

1912 yılında Nobel Tıp Ödülü alan Alexis Carrel’in öğrencisi olan Prof. Ericson, cildin yaşlanma sorunları konusunda uzman, organik ya da dermal dokuların yenilenmesi ve yeniden canlanması için hücresel özütlerin gerekliliğini kanıtlayan ; Ayrıca “Hücresel Terapi”yi Fransa’da uygulayan ilk bilim adamı olmuştur.

Profesör Ericson, hastane ortamında plasenta dokularını kullanarak yaptığı özel tedavileri ile yüksek dereceli yanık dokular üzerinde, cerrahi izlerin tedavisinde, kırışıklıklar ve yaşlanma problemlerine kadar pek çok sorunu tedavi etmekte uzmanlaşmıştır. Tüm bu birikimlerle Profesör Ericson, Paris’te ilk güzellik kliniğini açmıştır.

 

 

Profesör Ericson, bir güzellik uzmanıyla evlenmesiyle ‘Yaşayan Hücreler’ adı verilen yeni ve taze hücrelerin üretimine başladı. Bu klinik yaklaşıma bağlı kalarak, ERICSON LABORATOIRE güzellik konsepti son bilimsel yenilikleri de bünyesine alarak bugün 13 farklı yüz bakımı ve 8 farklı vücut bakımı ile dünyada 65 ülkede temsil edilen bir marka haline geldi.

Hücresel Terapi: Nobel ödüllü Alexis Carel, yaşlı cilt dokusuna yeni taze hücreler ekleyerek, ciltte yeniden yapılanma sürecinin başlamasını  sağlayan “Hücresel Terapi” yi keşfetmiştir. Bu ünlü bilimsel tekniği cilt tedavisinde uygulayan ilk isim Profesör Ericson olmuştur. Ericson Laboratoire çok özel deniz kaynaklı taze Ichtyo (Balık) hücrelerini kullanarak cildin onarımında kullanılan kollajen, elastin ve haemolymphe gibi maddelerle cildi besleyen tedaviler geliştirmiştir.

 

Derin Dondurma: Rus Profesör Filatov, taze hücreleri dondurarak çok özel “bio-stimulines” üretilebileceğini keşfetti. Bu bio-stimuline’ler cilde canlılık ve enerji kazandırır. Bu dondurma işlemi taze hücrelerin özelliklerini kaybetmeden saklanmasına yardımcı olur. Ericson Laboratoire bugün dünyada, her türlü cilt tipine uyarlanabilen “frozen Ichtyo Cells” –“Donmuş Balık Hücreleri” üretimini yapan tek şirkettir.